Sergiusz

img
Sergiusz Witczak

Instruktor

Jestem instruktorem szkolenia psów ZKwP, ewaluatorem psów agresywnych. Swoje doświadczenie zdobywałem na placu jednej z największych warszawskich szkół dla psów, której dodatkowo byłem współzałożycielem. Wiedzę z placu uzupełniałem na seminariach i treningach z czołowymi zawodnikami i instruktorami w Polsce i na świecie.

Początkowo moim "konikiem" było wychowanie psów, jednak z biegiem lat zainspirowały mnie sporty obronne, a ponieważ moja suczka ze schroniska, Morda, nie miała predyspozycji do tego typu pracy, trenowałem z psami przyjaciół. Najpierw z Nicolą (sznaucer olbrzym), a później z Martini (bokser) zdałem egzamin IPO1 (praca węchowa, posłuszeństwo i obrona).

Obecnie z Zosią startujemy w zawodach IGP, wywalczyliśmy 3. miejsce w Zachodniopomorskich zawodach w tropieniu sportowym o puchar Wolina. W październiku 2022 zdobyliśmy 1. miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach MSKS w Czechach, z wyróżnieniem za najlepszy ślad i najlepsze posłuszeństwo. W kwietniu 2023 Zośka na Mistrzostwach Polski w Tropieniu Sportowym IGP-FH zdobyła 96 punktów co, przy tak mocnej obsadzie w konkurencji Fpr3, dało finalnie 4 miejsce.

W kwietniu 2023 na Mistrzostwach Polski w tropieniu sportowym w kategorii Fpr3 Zośka wywęszyła 96 punktów, co dało czwarte miejsce. W maju na Otwartych Mistrzostwach Polski owczarków niemieckich byliśmy drudzy w IGP1 z wynikiem A 94, B 90, C 82. W czerwcu na CACIT Poland IGP1 z wynikiem A 95, B 90, C 77 zajęliśmy czwarte miejsce. W lipcu zdaliśmy IGP2 na ocenę doskonałą. We wrześniu pojechaliśmy do Czech na nasze pierwsze zawody IGP 3, gdzie z wynikiem A 94, B 82, C 86 uzyskaliśmy kwalifikację na mistrzostwa świata sznaucerów - jako pierwszy sznaucer w Polsce! W październiku na ISPU World Championship w Austrii, w swoim najlepszym starcie ever, znaleźliśmy się w TOP 10 (8. miejsce na Świecie!) z wynikiem A 96, B 90, C 87a.

Moje dwa magiczne słowa to: WYCHOWANIE i MOTYWACJA.